e-mail
phone
question
send
send
Question send - thank you
Please fill all the required fields

                             Adam Matusiak

           Ubezpieczenia-Emerytury-Oszczędzanie

Pracujesz na etacie lub umowie zlecenia ?

 

 

Twoja sytuacja.

 

Pracujesz na etacie.Praca jest spokojna, stabilna, nawet rozwojowa, pensja co miesiąc, opłacony ZUS, rodzina, dom, spokojne, normalne życie. Wystarcza Ci to co masz, nawet czasami chcesz więcej ale nie bardzo widzisz potrzebę i możliwości zmian.

 

Gdzie jest ryzyko ?

 

  1. Utrata zdolności do zarabiania czasowa lub stała. Kto Cię zastąpi, skąd pieniądze na bieżące życie i utrzymanie rodziny? Czy świadczenia z  ubezpieczenia społecznego  wystarczą? Co będzie kiedy zabraknie Twojej pensji?  Na razie masz za to szczęście bo nic się nie stało.
  2. Obniżenie  dochodów na emeryturze  – skąd pieniądze na życie kiedy dochody będą  o 2/3 niższe  a możliwości zarabiania zabraknie. Jaki wtedy będzie poziom zastąpienia dochodów?
  3. Utrata życia – każdego z nas kiedyś nie będzie. Myślisz, że Ciebie nie dotyczy? Nagłe choroby (zawał, udar, nowotwór dotykają ludzi w każdym wieku i dzieją się co kilka minut) i mogą spotkać każdego w najmniej spodziewanym momencie.
  4. Liczysz na pomoc państwa – nietrudno się przekonać, że ona jest ale bardzo niewystarczająca. Pozwoli egzystować ale nie pozwoli się podnieść.

 

Rozwiązania dla Ciebie.

 

  1.  Ochrona  życia –  na taką sumę żeby rodzina mogła spłacić zobowiązania, ponieść koszty na które Ty pracujesz, podnieść się po stracie przynajmniej materialnie.
  2.  Zabezpieczenie zdrowotne i na wypadek choroby, kiedy przy poważnej chorobie nie można czekać bo liczy się każdy dzień na dobre leczenie szybko potrzebne są pieniądze.
  3. Zgromadzenie środków na przyszłość - kiedy świadczenie z emerytury będzie sporo niższe a koszty życia niekoniecznie. Najprawdopodobniej zmieni się tylko rodzaj wydatków.
  4. Odkładam – kiedy zarabiam. Gdzie najlepiej – dlaczego ważna jest  cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość i dużo czasu? .Gromadzenie kapitału z gwarancją zysku.Inwestycja – dla kogo i w jakich warunkach ?

 

Za i przeciw.

 

Dlaczego  nie inwestycja w nieruchomość ?

Dlaczego nie lokata?

Dlaczego nie sztabki złota i dzieła sztuki?

Dlaczego nie oczekiwanie na nieoczekiwany spadek lub wygraną w Lotto?

 

Zwolnienia podatkowe i ulgi.

 

Czy ktoś inny zadba o Ciebie?