Adam Matusiak

           Ubezpieczenia-Emerytury-Oszczędzanie

Pracujesz za granicą ?

 

Twoja sytuacja.

 

Pracujesz za granicą, może nawet masz tam swoją firmę, dobrze zarabiasz, inwestujesz w nowy dom, dobry samochód, dobry poziom życia rodziny. Rodzina jest przede wszystkim na Twoim utrzymaniu. Wystarcza Ci na bieżące potrzeby. Nie masz wielkich rezerw ale nie myślisz o tym na razie. Jest dobrze tak jak jest.

 

Gdzie jest ryzyko ?

 

  1. Utrata zdolności do zarabiania czasowa lub stała. Kto wtedy Cię zastąpi? Skąd pieniądze na bieżące życie i utrzymanie rodziny? Czy świadczenia z  ubezpieczenia społecznego wystarczą?  A może takich nie masz. Na razie masz za to szczęście bo nic się nie stało.
  2. Obniżenie  dochodów na emeryturze  – skąd pieniądze na życie kiedy dochody będą sporo niższe a możliwości zarabiania brak? Jaki wtedy będzie poziom zastąpienia dochodów?
  3. Utrata życia, bo każdego z nas kiedyś nie będzie.Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? Nagłe choroby (zawał, udar, nowotwór dotykają ludzi ludzi bez względu na wiek i dzieją się  co kilka minut).
  4. Liczysz na pomoc państwa?  Nietrudno się przekonać, że ona jest ale bardzo niewystarczająca – pozwoli egzystować ale nie pozwoli się podnieść.

 

Rozwiązania dla Ciebie.

 

  1. Ochrona  życia na taką sumę żeby rodzina mogła spłacić zobowiązania, ponieść koszty, na które Ty pracujesz i normalnie funkcjonować przynajmniej  materialnie.
  2. Zabezpieczenie zdrowotne i na wypadek choroby – kiedy przy poważnej chorobie nie można czekać bo liczy się każdy dzień ana dobre leczenie szybko potrzebne są pieniądze.
  3. Zgromadzenie środków na przyszłość.

 

Odkładam – kiedy zarabiam.

Gdzie najlepiej i dlaczego ważna jest  cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość. 

Gromadzenie kapitału z gwarancją zysku - dla kogo i na jaki cel takie rozwiązanie?

Inwestycja – dla kogo i w jakich warunkach.Z ryzykiem czy bez ryzyka?

 

Za i przeciw.

 

Dlaczego  nie inwestycja w nieruchomość ?

Dlaczego nie lokata?

Dlaczego nie sztabki złota i dzieła sztuki ?

Dodatkowe korzyści - zwolnienia podatkowe i ulgi.

 

Czy ktoś inny zadba o Ciebie?